Oratorium św. Jana Bosko w Garbowie

Mali Odkrywcy Wielkich Talentów

Każdy kto żyw, przybył dziś do Oratorium z owocami pod pachą i zagadką na bilecie w ręce – nas było około 60, a owoców uzbierał się pełen kosz 🙂 Dzisiejszy czas poświęciliśmy na odkrywanie talentów ks. Bosko, wśród których mogliśmy odnaleźć lub przypomnieć sobie nasze zdolności.

Spotkanie rozpoczęliśmy o 12:00, jako, że to właśnie dziś zaczynają się Misje Święte w naszej parafii i godziny Oratorium musiały ulec zmianie. Po chwili hasania, dokazywania, gier i śmiechu, zebraliśmy się, by zacząć tajemniczo brzmiące poszukiwania. Pięć grup uzbrojonych w mapy i wytyczne do zadań, pod wodzą Sióstr i Animatorów, ruszyło z wielkim  entuzjazmem. Przy każdym z siedmiu punktów rozwiązywaliśmy rebus, by odkryć jaki talent się tam kryje, a następnie przechodziliśmy do zadania.

Na zakończenie trasy rozegraliśmy konkurs na najlepszego żonglera oratorium, który swoje umiejętności pokazał nam na… jajkach! Oczy wszystkich wpatrzone były w zwycięzcę, a wszechogarniająca cisza – tak rzadko goszcząca w progach Oratorium – wskazywała na wielkie skupienie obecnych.

Po wspaniałym pokazie przyszedł czas na pracę w grupach warsztatowych: plastycznej, sportowej, gitarowej i jeszcze jednej – niespodziankowej :)Swoje wcześniej odkryte talenty Oratorianie szlifowali z wielkim zapałem, przez co na podwieczorku wcinali sałatkę owocową i ciastka z niemałym apetytem!

Po posileniu się przyszła pora na słówko w Kaplicy i cotygodniowe ogłoszenia. Aż żal było się rozstawać, ale przecież widzimy się już za tydzień!

AW

Galeria zdjęć 🙂

mapa Odkrywcy