Nowicjat Sióstr Salezjanek w Garbowie

Codzienność

10.04.2017

Spotkanie dla dziewcząt

spoykanie

25.11.2016

Nowenna do Niepokalanej 2016

21.09.2016

Spotkania dla dziewcząt 2016

plakat-z-aplikacjami1

10.08.2016

Przyjęcie do nowicjatu i pierwsze śluby – Pieszyce 2016

 

Dla każdej Córki Maryi Wspomożycielki dni 4 i 5 sierpnia przywołują na pamięć ważne wydarzenia. Zwyczajowo bowiem 4 sierpnia wieczorem ma miejsce przyjęcie do nowicjatu, a 5 sierpnia, w rocznicę powstania Zgromadzenia odbywa się obrzęd złożenia pierwszej profesji przez nowicjuszki, które kończą swój nowicjat. Podobnie było i w tym roku, jednak w tegorocznych uroczystościach w Pieszycach wzięła udział Matka Generalna Ivonne Reungoat, która po Światowych Dniach Młodzieży pozostała w Polsce na kilka dni, by spotkać się z siostrami i członkami wspólnot wychowawczych naszej Inspektorii.

I tym oto sposobem nasze dwie dotychczasowe nowicjuszki – n. Agnieszka Kamińska i n. Aleksandra Sys są już Córkami Maryi Wspomożycielki, a nowicjackie grono zasiliło 5 nowych nowicjuszek. Zapraszamy do galerii…

 

10.08.2016

Wizyta Matki Generalnej w Garbowie

W dniach 2 – 4 sierpnia 2016 w naszym garbowskim domu gościła Matka Generalna Yvonne Reungoat. Wizyta Matki była okazją do wielu rodzinnych spotkań – z siostrami junioratkami, dyrektorkami wspólnot, a także siostrami z okolicznych domów. Matka zachęcała nas do życia w wierności powołaniu, jakimi zostałyśmy obdarowane i do dawania świadectwa radości z bycia Córkami Maryi wspomożycielki. Ostatnim akcentem pobytu Matki była Msza święta, podczas której siostry junioratki odnowiły swoją profesję zakonną na ręce Przełożonej Generalnej. ZOBACZ ZDJECIA.

05.08.2015

Pierwsze śluby zakonne

„Dziś, wobec braci i sióstr tu obecnych, ja siostra Maria Niedzielska oddaję się całkowicie Tobie Boże i składam ślub czystości, ubóstwa i posłuszeństwa…” – te pełne miłości i zawierzenia słowa wypowiedziała dzisiaj nasza siostra, składając swoje śluby zakonne w Zgromadzeniu Córek Maryi Wspomożycielki.

Kochana Siostro Mario, Pan Jezus, Odwieczne Słowo Ojca, Słowo, Które tak bardzo ukochałaś, niech Cię prowadzi i niech wypełnia Twoje życie… Dziękujemy Bogu za Ciebie i Twoje piękne życie! Z modlitwą, Twoje siostry…

04.08.2015

Śluby wieczyste

Z wielką radością i wdzięcznością wobec Boga i Maryi Wspomożycielki ogłaszamy, że dnia 4 sierpnia 2015 roku, nasza siostra Iwona Kubiec, złożyła swoje śluby wieczyste w Zgromadzeniu Córek Maryi Wspomożycielki.

Niech Dobry Bóg błogosławi Cię siostro Iwono, udziela potrzebnych sił… byś każdego dnia, tak jak dzisiaj, z wielką ufnością i oddaniem, wypowiadała przed Nim słowa: Przychodzę do Ciebie Boże wierny; w Twoich dłoniach jest moje życie. Dziękujemy Ci siostro Iwono, za Twoje TAK Bogu na wieki!

03.08.2015

Przyjęcie do Nowicjatu

Podczas rekolekcji, 3 sierpnia 2015 r., w naszym Domu w Garbowie, odbyło się uroczyste przyjęcie do Nowicjatu. Od tego momentu, czyli od chwili obłóczyn, postulantka Angelika Piechocka została przyjęta do Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki i rozpoczęła kolejny etap formacyjny. Dziś już, nowicjuszka Angelika wraz z siostrami nowicjuszkami z II roku nowicjatu oraz wspólnotą garbowską i całym Zgromadzeniem, kroczyć będzie drogami salezjańskiej świętości, by… „stawać się jak Maryja, Wspomożycielkami wśród dziewcząt i chłopców”.

22.07.2015

Rekolekcje w garbowskim domu

Jak co roku, na przełomie lipca i sierpnia w naszym domu w Garbowie, odbywać się będą rekolekcje dla sióstr. Ten czas milczenia, skupienia, przedłużonej modlitwy indywidualnej i wspólnotowej, modlitwa Słowem Bożym, to doświadczanie bliskości Jezusa, składanie przed Nim swoich radości i trosk, podsumowanie minionego roku, to modlitwa dziękczynienia, przebłagania i prośby. Na zakończenie rekolekcji, podczas uroczystej celebracji, swoją nowicjacką drogę w Zgromadzeniu rozpoczną postulantki; pierwsze śluby złożą siostry nowicjuszki, a swoje „tak” na wieki wypowiedzą siostry, które złożą śluby wieczyste.

Niech moc i światło Ducha Świętego towarzyszą tym naszym siostrom, by otwarte na Boże działanie przyjęły wszystko to, czym Bóg w swojej dobroci pragnie je obdarować. Kochane Siostry, towarzyszymy Wam w modlitwie! Viva Gesu!

13.05.2015

Maria Dominika Mazzarello

Czasem potrzeba tak mało – jednego uśmiechu, pięciu minut poświęconych drugiemu, maleńkiego gestu sympatii… potrzeba wielkiej odwagi, by uznać, że w rzeczywistości potrzeba tak mało. Razem można uczynić więcej dobra, odkryć więcej okazji, by stać się świętym. Potrzeba jedynie szaleństwa miłości…

Takie szaleństwo miłości, szaleństwo dla Bożej Miłości, pielęgnowała w sobie św. Maria Dominika Mazzarello – Współzałożycielka Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki (Sióstr Salezjanek). Dziś (13 maja), kiedy świętujemy Jej narodziny dla nieba, zanosimy do Boga hymn uwielbienia za dar życia, umiłowania najuboższych, za codzienność przeżywaną z niezwykłą świadomością i oddaniem… dziękujemy Bogu za to, że Maria Dominika pokazała i nieustannie pokazuje, jak rzeczy małe czynić z miłością, jak przeżywać codzienność w bliskości Boga, przemieniając każdą chwilę w wielkie święto…

Nie obchodzi ją co mówią o niej ludzie, bo ona słucha słów Boga. Ona ma Boga, więc ma wszystko… aby kochać prawdziwie, trzeba wyjść z siebie, skończyć z ostrożną kalkulacją, zdać się na nielogiczną logikę Boga…

Pomóż nam Mario Dominiko… módl się za nami!