Wspólnota Sióstr Salezjanek w Garbowie Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki

Don Bosco e vivo!

foto1mini foto2mni

Don Bosco è vivo!” – czyli spotkanie z Księdzem Bosko na sali gimnastycznej.

„Don Bosco è vivo!”- co po polsku oznacza „Ksiądz Bosko żyje!” – to hasło tegorocznego spotkania rodzinnego, organizowanego już od kilku ładnych lat w bliskości uroczystości świetego Jana Bosko. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor, Niny Bartoszcze – Wylaź, 30 stycznia br. Zespół Szkół w Garbowie otworzył podwoje swojej przestronnej sali gimnastycznej dla sympatyków osoby i dzieła Księdza Bosko, Założyciela Rodziny Salezjańskiej.

Już od godz. 10.00 rozbrzmiewały w murach szkoły głosy i śmiechy dzieci, młodzieży i rodziców, którzy wspólnie z Siostrami Salezjankami pragnęli uczcić dzień swego Patrona. Pierwszym punktem świętowania była Eucharystia, celebrowana przez Księdza Kapelana Tadeusza Szaniawskiego, salezjanina, który w swojej homilii zachęcił wszystkich zgromadzonych do naśladowania postawy Księdza Bosko, wybitnego Wychowawcy. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na oficjalne rozpoczęcie oraz powitanie wszystkich przybyłych, spośród których szczególnie ciepło powitani zostali przedstawiciele sąsiednich Oratoriów – z Zagród oraz Lublina, z którymi po raz kolejny mogliśmy świętować i bawić się po salezjańsku. Naszą garbowską społeczność reprezentowały przede wszystkim dzieci i młodzież z Oratorium oraz wychowankowie Przedszkola Sióstr Salezjanek, a także ich rodzice, rodzeństwo oraz wychowawcy. Szczególnie miło było nam gościć wśród nas przedstawicieli naszych lokalnych władz – Pana Wójta, Kazimierza Firleja oraz jego zastępcę – Panią Małgorzatę Sanalutę. Od samego początku spotkania towarzyszyła nam także Pani Dyrektor garbowskiej szkoły, która podobnie jak w latach poprzednich, doskonale sprawdziła się w roli gospodarza i jednocześnie jurora konkurencji drużynowych.

Scenka w wykonaniu animatorów z Oratorium rozpoczęła artystyczną część spotkania, której zwieńczeniem był występ zespołu „Volumen”, przygotowany przez Agatę Wendler i żywiołowo wykonany przez młode tancerki. Wejście symbolicznych kół olimpijskich zwiastowało rozpoczęcie drużynowych zmagań w dość zróżnicowanych kategoriach (np. przejazd wózkiem, gra w „rajstopowe” kręgle, łapanie piłeczek uciekających z kolorowej chusty). Podczas zliczania punktów zdobytych przez poszczególne drużyny można było swobodnie potańczyć, pobawić się, a także wziąć udział w szczególnych rozgrywkach piłkarskich dla pań i panów, które to zarówno uczestnikom, jak i publiczności przysporzyły wiele emocji. Ostatnim sportowym punktem programu był rodzinny turniej w przeciąganiu liny, którego puchar powędrował do Państwa Kuziołów.

W czasie tej uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnego salezjańskiego bigosu i smacznego poczęstunku, a gdy już głód przestał nam doskwierać po emocjonujących zawodach i meczach, głos zabrała Siostra Dyrektorka Anna Szczęsna, która w krótkim „słówku” odczytała zebranym list od samego Księdza Bosko. Zwieńczeniem świętowania było ogłoszenie wyników oraz wręczenie olimpijskich medali i nagród dla uczestników sportowych rozgrywek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którym drogie jest dzieło wychowania młodego pokolenia za obecność w naszej salezjańskiej Rodzinie w dniu jej Założyciela, za pomoc w organizacji spotkania na sali gimnastycznej, jak również za codzienną życzliwość, której doznajemy w pełnieniu naszej posługi na rzecz dzieci i młodzieży tak, jak nas uczył Ksiądz Bosko, który żyje i jest razem z nami!