Oratorium św. Jana Bosko w Garbowie

Gniew, strach, odraza – może jednak są potrzebne? Dzień 5

IMG_7501

Kolejny dzień przywitał nas wspaniałą pogodą i nową scenką Serca i Rozumu. Po wprowadzeniu w temat dnia udaliśmy  na pracę w grupach. Rozmawialiśmy na niej o znaczeniu trzech, pozornie niepotrzebnych emocji. Dowiedzieliśmy się jak radzić sobie ze strachem, gniewem czy odrazą.
Śniadanie zjedliśmy szybko z niecierpliwością myśląc o akcji dnia. Dzieci miały za zadanie zabrać z domu dziesięć dowolnych przedmiotów. Na sali gimnastycznej czekała na nas zabawa. Podzieliliśmy się na cztery grupy. W mniejszym kręgu uczestników wybieraliśmy reprezentantów , którzy gdy tylko usłyszeli hasło prowadzącego biegli na środek z rzeczą wyznaczoną przez niego. Zazwyczaj wywoływane były przedmioty na konkretną literę lub w konkretnym kolorze. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ znacznikiem punktów były cukierki. Zostały rozdane zaraz po obiedzie.
Nieco zmęczeni po warsztatach wyszliśmy na dwór i siedząc na świeżym powietrzu wysłuchaliśmy podsumowania dnia, które tym razem poprowadziła grupa ciemnoniebieska. Modlitwą zajęli się ciemnozieloni. Uśmiechnięci i pełni nowych wrażeń pożegnaliśmy się ze swoimi wychowawcami. W poniedziałek wrócimy po więcej wspaniałych przygód!