Nowicjat Sióstr Salezjanek w Garbowie

Pustyni się nie zamieszkuje, pustynię się przemierza…

W garbowskim domu trwają rekolekcje dla sióstr. W tym roku tematyka rekolekcji dotyczy pogłębienia wiary w Syna Bożego. Uczestniczy w tej serii rekolekcyjnej 40 sióstr, w tym postulantki i nowicjuszki. Rekolekcje to czas modlitwy, milczenia, zasłuchania w Głos Boga, który przemawia w swoim Słowie; czas adoracji Najświętszego Sakramentu, lektury osobistej; czas podsumowań, rewizji życia, podjęcia nowych postanowień… Podczas rekolekcji, 3 sierpnia nastąpi przyjęcie do nowicjatu, tzw. obłóczyny, trzech postulantek: Agnieszki, Aleksandry i Magdaleny, które od tego momentu staną się nowicjuszkami. Rekolekcje zakończą się 4 sierpnia rano.

Tego dnia również odbędzie się uroczystość złożenia ślubów wieczystych przez dwie nasze siostry: s. Justynę Białek, która obecnie jest we wspólnocie w Suwałkach, oraz s. Justyny Brzuchnalskiej ze wspólnoty w Tarnowskich Górach.

Natomiast dzień później, tj. 5 sierpnia odbędzie się Uroczystość Pierwszych Ślubów zakonnych w Zgromadzeniu Córek Maryi Wspomożycielki (Sióstr Salezjanek). W tym roku w prowincji warszawskiej pierwszą profesję zakonną złożą: s. Joanna Brzezowska, s. Maria Grażul i s. Paulina Sasiak. W prowincji wrocławskiej (Pieszyce), również 5 sierpnia śluby złoży s. Natalia Roman.

Wszystkim siostrom odprawiającym rekolekcje, szczególnie tym, które będą składały śluby, życzymy Bożej mocy, odwagi i… radości w kroczeniu salezjańską drogą świętości, razem z młodymi!