Oratorium św. Jana Bosko w Garbowie

Raily musi być szczęśliwa! dzień 2

2017_razem

Drugi dzień półkolonii rozpoczęliśmy od zabawy na dworze. Pogoda okazała się wyjątkowo piękna i mogliśmy bez przeszkód pozostać na zewnątrz aż do gongu wołającego

wszystkich na zbiórkę. Bohaterką dnia była radość. Zainspirowani filmem, który oglądaliśmy wczoraj, rozmawialiśmy w grupach o szczęściu. Efektywna praca pozwoliła nam dostrzec jak dużo dobra dzieje się wokół nas. Pozytywnie nakręceni (i rozbudzeni – z czym niektórzy rano mieli problem) zjedliśmy drugie śniadanie.

Akcja dnia oparta była na bajce noszącej tytuł “Ćwierćland”. Grupy miały okazję połączyć swoje siły i lepiej się poznać. Cztery kolorowe drużyny podjęły się zadań takich jak: wymyślenie nazwy, okrzyku czy nawet zaprojektowania rzeźby złożonej z ludzi.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni ruszyliśmy na obiad, a po chwili zabawy, oczywiście warsztaty. Bawiliśmy się świetnie cały czas pamiętając aby nie zdradzać naszym kolegom co było ich tematem.

Gdy przyszliśmy na podsumowanie, okazało się, że w skrzynce czekają pierwsze listy wysłane naszą specjalną pocztą półkolonijną. Zostały rozdane bez problemów wywołując uśmiech na twarzach adresatów.

Cieszymy się, że dzisiejszy dzień był tak wspaniały i pełen ciekawych zajęć, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Czekamy na was jutro!