Nowicjat Sióstr Salezjanek w Garbowie

Wakacje w nowicjacie…

Na kilka dni (10-15.08.2014) Nowicjat Sióstr Salezjanek „przeniósł się” do Różanegostoku. Gościłyśmy w rodzinnym domu s. Anny Orpik. Oprócz momentów wspólnej modlitwy i wypoczynku, każdy dzień wniósł miłą niespodziankę. W tym czasie odwiedziłyśmy m.in. Sokółkę i miejsca związane z życiem i działalnością Matki Laury. To tam Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki miało swój początek na ziemi polskiej.

Zobaczyłyśmy dawny sierociniec, budynek nowicjatu, „zieloną willę” i oczywiście górujące nad wszystkim sanktuarium z Cudownym wizerunkiem Matki Bożej. Miałyśmy wrażenie, że sama Matka Laura prowadzi nas po tych miejscach. W tej „historycznej” atmosferze, w czasie nieszporów, nowicjuszki I roku (Agnieszka, Magdalena i Aleksandra) otrzymały Konstytucje.

W czasie naszego pobytu do Sanktuarium przybyły relikwie bł. Karoliny Kózkównej i bł. Jose del Rio. Wzięłyśmy udział w nabożeństwie fatimskim, gdzie w czasie procesji niosłyśmy relikwie bł. Karoliny Kózkówny.

W tym czasie zostałyśmy zaproszone przez ks. Proboszcza Adama Wtulicha SDB na wycieczkę. Wraz z nami pojechali prenowicjusze salezjańscy. Na początku odwiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej w Studziennicznej, gdzie wspólnie odmówiliśmy różaniec. Następnie zatrzymałyśmy się u Sióstr Urszulanek, na kawę i ciasto. Po pysznym posiłku, kolejnym punktem był rejs Kanałem Augustowskim ku Dolinie Rospudy. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej wróciłyśmy do Garbowa. Był to dla nas czas, kiedy mogłyśmy nabrać sił na rozpoczynający się rok formacyjny, a jednocześnie „z bliska” dotknąć historii naszego Zgromadzenia.

Zobaczcie sami…