Nowicjat Sióstr Salezjanek w Garbowie

Wszystko na pół w Kraju Brzóz…

Piękny Kraj Brzóz, w nim wielki mróz… 🙂 ale cokolwiek się wydarzy – wszystko będziemy dzielić na pół, radość, nadzieję, smutek i ból. Gdzie będę ja, tam będziesz i ty. Jednym wezwaniem połączeni. Posłani, by zmieniać świat, Mocą, którą daje Pan… Owo „dzielenie” nie dotyczyło jedynie Inspektorialnego Spotkania Młodych w Różanymstoku (24 – 26 X 2014 r.)… ale… pragniemy podjąć to wyzwanie w naszej codzienności.

Święto Młodych, w którym uczestniczyło wiele sióstr z naszej wspólnoty, wraz z nowicjuszkami i kandydatkami, tym razem zbiegło się z obchodami 30 lat obecności Sióstr Salezjanek w Różanymstoku (po latach zawieszenia działalności w tym miejscu). I choć rzeczywiście, temperatura powietrza nas nie rozpieszczała :), to dzięki temu mogliśmy doświadczyć choć namiastki tego, co przeżywała Matka Laura Meozzi, pochodząca z Włoch, pierwsza Salezjanka, która przed laty przybyła tu, by podjąć misję wychowania w duchu ks. Bosko na ziemiach polskich.

Pielgrzymując do Różanegostoku mieliśmy również okazję, by zajechać do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, oraz modlić się w Sokółce, przed Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy Kochani Młodzi za piękny czas, za Wasze świadectwo wiary, modlitwy, radości, jedności… przeżywania życia w pełni… a dzieląc z Wami codzienność polecamy się Waszym modlitwom… Siostry.

I jeszcze kilka ujęć 😉