Przedszkole Niepubliczne Sióstr Salezjanek im. Laury Vicuna w Garbowie

ADWENT, ADWENT …

patxi-41                                                      Dziś rozpoczęliśmy kolejny
w naszym życiu ADWENT

czas RADOSNEGO oczekiwania na Tego,
który ma przyjść i który już przychodzi.

To dla nas chrześcijan wyjątkowy czas, który pragniemy przeżyć razem z Maryją.
Również w przedszkolu podejmujemy tę adwentową wędrówkę,
by już za parę dni z radością przyjąć Jezusa do naszych serc.
Aby mogło się to stać, trzeba nam dobrze się do tego przygotować …

Dlatego zapraszamy Was Drodzy Rodzice, abyście wspólnie ze swoim dzieckiem podjęli tę wędrówkę ….  W jaki sposób? Na pewno będzie trzeba włożyć wygodne buty :), następnie w każdym tygodniu razem z dzieckiem ,,przejść kawałek drogi”, wykonując wskazane zadanie i w ten sposób ,,pomóc Maryi dojść do Betlejem”.

Za wykonane zadanie, w każdy piątek dziecko otrzyma część obrazka, który w ostatnim tygodniu utworzy całość. Na pięknie wykonany i przyniesiony do przedszkola cały obrazek, czeka  w adwentowym konkursie nagroda!

Maryja, w tegorocznym czasie adwentowego wędrowania pragnie nawiedzić również Wasz DOM, chce towarzyszyć Wam w codziennym życiu. Dlatego codziennie na porannym słówku zostanie wylosowane jedno dziecko z grupy, do którego figurka Maryi powędruje na jeden wieczór do domu. Zaopiekujcie się Nią, zaproście w swoje progi i we wspólnej modlitwie rodzinnej wypraszajcie potrzebne dla Was łaski
a dnia następnego przyprowadźcie koniecznie  Maryję do przedszkola … by mogła nawiedzić inny DOM 🙂

Życzymy Wam pięknego czasu ADWENTU. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co najważniejsze w świętach Bożego Narodzenia. Bo przecież chodzi o spotkanie z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi i przybliżyć  do siebie.