Nowicjat Sióstr Salezjanek w Garbowie

Być dzisiaj, z młodymi DOMEM…

Być z młodymi domem, który ewangelizuje – tak brzmi temat XXIII Kapituły Generalnej Córek Maryi Wspomożycielki, która rozpoczęła się 22 września 2014r.

«Temat Kapituły – być dzisiaj z młodymi domem, który ewangelizuje – będzie sercem modlitwy, refleksji i rozeznawania, którym będziemy się dzielić w czasie assemblei kapitulnej. Temat ten współgra z istotą naszej tożsamości charyzmatycznej i jest w syntonii z drogą Kościoła zapoczątkowaną przez Synod Biskupów o Nowej ewangelizacji i z myślą Papieża Franciszka, który nieustannie zachęca młodzież do bycia protagonistami swego życia, autorami teraźniejszości i przyszłości Kościoła i społeczeństwa. Wzywajmy pomocy Maryi, świętych i błogosławionych Rodziny Salezjańskiej i całego Kościoła. Dziękuję wszystkim za wsparcie na tej drodze, którą podejmujemy» – powiedziała na rozpoczęcie obrad Matka Generalna Yvonne Reungoat.

Powierzajmy Dobremu Bogu ten czas; prośmy o światło i moc Ducha Świętego dla zebranych w Rzymie, w Domu Generalnym Sióstr z całego świata, w tym również naszej Siostry Inspektorki Lidii Strzelczyk, oraz dla delegatki inspektorialnej, którą jest s. Anna Szczęsna – mistrzyni nowicjatu i dyrektorka wspólnoty w Garbowie.

Kapituła potrwa do połowy listopada 2014 r.