Przedszkole Niepubliczne Sióstr Salezjanek im. Laury Vicuna w Garbowie

Tydzień misyjny w przedszkolu

„Jestem jeszcze dzieckiem lecz wiem, że każdy człowiek to mój brat” – taki tytuł nosił tydzień misyjny w naszym przedszkolu, który trwał od 22 do 26.10. Dzieci dowiedziały się, kim jest misjonarz i czym się zajmuje. Celem tygodnia misyjnego było również uwrażliwienie na postawę braterstwa i przyjaźni wobec dzieci z innych krajów. Codziennie spotykaliśmy się na porannych słówkach, aby objąć modlitwą wszystkich misjonarzy oraz dzieci, które potrzebują pomocy. Podejmowane w tygodniu misyjnym działania, tj. tworzenie księgi dla misjonarza, konstruowanie dla Niego pojazdu, i budowanie domu z klocków, uczyły zgodnej i radosnej współpracy w grupach.

Tydzień misyjny był również okazją do włączenia się w akcję zbierania znaczków pocztowych na rzecz Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie oraz przekazania dobrowolnej ofiary na pomoc Salezjańskiemu Ośrodkowi Misyjnemu w Warszawie.

W ostatnim dniu Tygodnia Misyjnego nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście – ksiądz misjonarz i wolontariuszki pracujące na misjach. Podczas niezwykle ciekawych spotkań dzieci m.in. poznały flagi Madagaskaru, Palestyny i Rwandy oraz dowiedziały się, co symbolizują ich kolory. Dzieci miały okazję zobaczyć i przymierzyć stroje charakterystyczne dla tych krajów, poznały instrumenty muzyczne, dotykały zastygłej lawy, oglądały zabawki zrobione własnoręcznie przez afrykańskie dzieci, dowiedziały się, z jakimi zwierzętami spotkali się misjonarze, a także – nauczyły się kilku afrykańskich słów Nie zabrakło i polskiego akcentu spotkania – dzieci zaprosiły przybyłych gości do wspólnej zabawy przy piosenkach, których nauczyły się w czasie Tygodnia Misyjnego. Ostatnim punktem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu „Mój misyjny przyjaciel”. Dzieci, które wzięły udział w konkursie, otrzymały nagrody i gratulacje z rąk księdza Tomasza i Siostry Dyrektor.

FOTORELACJA Z TYGODNIA MISYJNEGO