Przedszkole Niepubliczne Sióstr Salezjanek im. Laury Vicuna w Garbowie

Tydzień Misyjny

na stronę_pomniejszone

Niedziela misyjna 22 października rozpoczęła w naszym przedszkolu świętowanie „Tygodnia Misyjnego”. Dzieci poznawały różnorodność i piękno pracy misjonarzy duchownych i świeckich na całym świecie, specyfikę poszczególnych kontynentów, ich krajobraz, roślinność, zwierzęta, poznawały walory, ale też i problemy, z jakimi borykają się na co dzień mieszkańcy innych stron świata. Poznały wizerunki Matki Bożej z każdego zakątka świata oraz modlitwę „Ojcze nasz” w języku Afrykańczyków oraz rodaków papieża Franciszka.  Nie zapomnieliśmy oczywiście o tych największych misjonarzach świata – św. Janie Pawle II oraz papieżu Franciszku. Poprzez codzienne spotkania wszystkich grup przedszkolnych i wspólne zabawy dzieci uczyły się, w jaki sposób mogą i one zostać małymi misjonarzami – nawet na własnym podwórku. Każdego dnia w każdej grupie powstawało „małe misyjne dziełko” – praca plastyczna związana tematycznie z danym kontynentem.

Nasze przedszkole włączyło się w akcję charytatywną „Każdy znaczek wspiera misje”, dzięki zaangażowaniu dzieci i ich rodziców, a także wspólnocie Sióstr udało się zebrać prawie 300 znaczków, które zostaną wysłane do Referatu Misyjnego w Pieniężnie.

Wspólną codzienną modlitwą dziesiątką różańca wypraszaliśmy wszelkie łaski dla misjonarzy całego świata oraz dzieci i dorosłych, z którymi przychodzi im wypełniać swoje niełatwe, ale jakże piękne zadanie…

(Aldona Adamczyk)

zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego tygodnia