Przedszkole Niepubliczne Sióstr Salezjanek im. Laury Vicuna w Garbowie

TYDZIEŃ Z KS.BOSCO

IMG_5972

W pierwszy tygodniu po feriach dzieci z grupy „Gwiazdeczki Maryi” miały możliwość zapoznania się z postacią św. Jana Bosko – założyciela Rodziny Salezjańskiej. W ramach tematów omawianych podczas zajęć, postanowiliśmy również włączyć dzieci z innych grup. Dlatego też, codziennie spotykaliśmy się na wspólnych porannych „słówkach”,  które pomogły nam przybliżyć sobie rodzinny dom, dzieciństwo i różne przygody małego Janka.  Poznaliśmy sen, który przyśnił mu się w wieku 9-ciu lat, a który wywarł na nim ogromne wrażenie i miał wpływ na dalsze jego życie. Omawiając go mówiliśmy o właściwych postawach i wartościach chrześcijańskich, zwracaliśmy uwagę na dobro, które jest w każdym człowieku oraz umiejętność rozwiązywania konfliktów drogą pokojową. Zapamiętaliśmy również słowa, które mówią o tym, że nigdy nie jesteśmy sami. Bóg nas widzi i kocha i zawsze jest przy nas …..
Przygotowane na tę okazję prezentacje multimedialne i ,,obecność pacynki” pomogły dzieciom bardziej przyswoić sobie prezentowane treści.
Na zakończenie przeżywanego tygodnia spotkaliśmy się na „BOSKOLANDII”, wspólnych grach i zabawach przy muzyce, do których w ramach integracji zaprosiliśmy najstarszą grupę -„Zuchy” Czas ten przeżyliśmy bardzo radośnie, biorąc przykład z ks. Bosko, który powtarzał, że „Każdy święty chodzi uśmiechnięty”

(Izabela Sadkowska)

Galeria