Przedszkole Niepubliczne Sióstr Salezjanek im. Laury Vicuna w Garbowie

V Ogólnopolska Akcja „Sprintem do Maratonu”

20 maja był dniem, w którym nasze przedszkole dołączyło do V Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków pod hasłem „Sprintem do Maratonu”. Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu, zaś celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci, upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Akcja rozpoczęła się już rano – zdrowym śniadaniem, aby dzieci mogły nabrać nieco sił. Każdy z uczestników imprezy otrzymał swój numer startowy, przed biegiem odbyła się oczywiście rozgrzewka i rozciąganie. Odśpiewaliśmy wspólnie hymn, który został napisany specjalnie dla celów projektu. W naszym maratonie wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, każdy mógł biec w odpowiednim dla siebie tempie. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej, radosnej atmosferze. Każde dziecko pokonało trasę liczącą 164 metry, więc wszystkie nasze dzielne przedszkolaki przebiegły razem aż 13940 metrów !!! Dodatkowo kadra nauczycielska wspomogła bieg i w sumie przebiegliśmy razem dystans liczący 17052 metry! I tę liczbę wpiszemy w specjalny licznik na ogólnopolskiej stronie Maratonu, biorąc tym samym udział w biciu kolejnego rekordu przedszkolaków z całej Polski. Wysiłek i determinacja biegaczy, wśród których znaleźli się również zaproszeni Goście Specjalni, czyli Siostra Dyrektor Maria oraz Siostra Dorota (która pokonała wyznaczony dystans nawet dwukrotnie!) została doceniona i nagrodzona wręczeniem specjalnych medali oraz dyplomów. Gratulujemy wszystkim wspaniałym biegaczom!